Rafał Szatanik

Marketing, Design & Developing

O mnie

Doświadczenie z reklamą, projektowaniem i technologią informatyczną.

Rafał Szatanik, Polska

Strona WWW Fundacja Przyjaciel

Nazywam się Rafał Szatanik, moim rodzinnym miastem jest Warszawa, w której urodziłem się w 1976 roku. Pierwszy raz z komputerem zetknąłem się w roku 1985.

Na rynku były wówczas komputery ZX Spectrum, Commodore +4, 64, 128, Amiga 500 i Atari ST. Późniejsze doświadczenia w szerszym znaczeniu informatyki, przyniosły ze sobą prace głównie z maszynami PC oraz aplikacjami bazodanowymi i mobilnymi.

Czcionka zastosowana w treści, którą akurat czytasz, to „Oxygen” – dźwięczna nazwa, przypominająca tytuł sławnego, kultowego albumu ikony muzyki elektronicznej z lat siedemdziesiątych.

Jako pasjonat muzyki wykorzystywałem swój pierwszy komputer również do tworzenia dźwięków i kompozycji, ale też do zarządzania bazami danych i projektowania drukowanych publikacji i grafiki.

Aplikacje

Pełne możliwości projektowania rozwiązań informatycznych uzyskuje się edytując kod źródłowy. Dlatego też zainteresowałem się programowaniem, a swoje pierwsze doświadczenia z GUI Designem zdobywałem na podstawie samodzielnych analiz, jeszcze w okresie, w którym layouty np. stron internetowych konstruowane były w oparciu o znacznik TABLE.

Skrypty Front- i Back-endu opuszczające mój warsztat są zawsze funkcjonalne i zoptymalizowane, a co najważniejsze unikatowe.

Poprawny HTML!

Na liście moich specjalizacji są biblioteki Zend Framework, system szablonów Smarty, Bootstrap i inne, ale posiadam też duże doświadczenie z pozostałymi rozwiązaniami i systemami CRM/CMS, przykładowo takimi jak platforma .NET lub WordPress i PrestaShop.

E-marketing

Web site Toshiba front page

Pierwsza przeze mnie w Internecie promowana strona WWW, w zamyśle wykorzystania nowych technologii i narzędzi, zwłaszcza pozycjonowania SEO, powstała na potrzeby zakładu usługowego mojego ojca.

Te pierwsze kroki w Pozycjonowaniu były długą walką, opartą na metodzie prób, błędów i analiz, jednak uwieńczoną ogromnym sukcesem, przynoszącym zwiększenie liczby zamówień na usługi naszego małego rodzinnego przedsiębiorstwa.

Jedno jest pewne, czasy zmieniły się, ale reguły pozycjonowania nie.

Keeway Silverlight

Od 2003 roku realizuję zlecenia w obszarach promocji produktów i wdrażania rozwiązań informatycznych, ale też projekty z dziedzin graficznego designu i realizacji produkcjimateriałów reklamowych.

Związanie się zawodowo z reklamą, integrując technologię informatyczną, stało się dla mnie spełnieniem planów życiowych, pozwalając na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu Marketingu, Designu, technologii DTP, projektowania i testowania aplikacji komputerowych, a co za tym idzie, również umiejętności w sektorze zarządzania projektami i zespołem zaangażowanym w procesy produkcyjne, promocyjne i sprzedażowe.

Pasja i przyszłość

Goa Galaxy - Galactic-Discovery - CoverOkres dzieciństwa i czas dorastania spędziłem w Niemczech, co dało mi możliwość nauki dwóch języków, niemieckiego i jako obowiązkowego języka w szkołach, angielskiego.

Dalszą z moich pasji jest produkcja muzyki elektronicznej gatunku Goa trance, Chill out i Ambient, co pozwala mi prezentować twórczość na żywo podczas występów na festiwalach i eventach tematycznych. Sam nurt „Goa” wiąże muzykę i taniec, bajeczny świat Hinduizmu i jego założenia filozoficzne, oparte na złożoności świata według ludzkiego pojęcia i szacunku dla życia.

Moje plany na przyszłość to przeprowadzenie 1000’a projektów, po czym udanie się na dłuuugi urlop. A zaznaczam, że jestem już w połowie.

  1. Rafał Szatanik, Polska

My Social links